אודותינו

בקול הוא ארגון ללא כוונות רווח המסייע לאוכלוסיית כבדי שמיעה ומתחרשים בישראל מאז שנת 1997. עם הקמתו, הארגון חרת על דגלו לקדם את העלאת המודעות לחשיבות נגישות השמע, בקרב הציבור הרחב ובקרב ציבור נותני השירותים בפרט

אודותינו

​'בקול' היא עמותה ללא כוונות רווח, ופועלת מאז שנת 1997 למען שיפור איכות החיים של אנשים כבדי שמיעה מעל גיל 18 באמצעות חקיקה וסנגור, קידום נגישות, העלאת מודעות לנושא הירידה בשמיעה, הסרת מחסום הבושה ועידוד אנשים כבדי שמיעה להתמודד עם המגבלה. בקול מקדמת העצמה, שוויון הזדמנויות ושילוב של כבדי השמיעה בישראל בכל תחומי החיים, כך שיוכלו למצות את כישוריהם, בכל תחום, על פי נטיות לבם.

 

העמותה פועלת בפריסה ארצית בתחומים הבאים:

מתן מידע ותמיכה והגברת מודעות לנושא הירידה בשמיעה, למען קידום שילובם של אנשים כבדי שמיעה בתעסוקה, בהשכלה, בחיי המשפחה, התרבות והקהילה, באמצעות תחנות מידע ותמיכה בקופות חולים ברחבי הארץ; קו מידע ותמיכה ארצי המופעל על ידי מתנדבים; מאגר מידע באינטרנט; מרכזי תצוגה לאביזרי עזר, מרכז השאלת מכשירי FM, ניידת שמיעה ארצית; יעוץ אודילוגי פרטני; יעוץ אודילוגי קבוצתי;  קורסים סדנאות והדרכות, קבוצות תמיכה וקבוצות לעזרה עצמית.

קידום נגישות והשגת שוויון זכויות: נגישות הולמת לאנשים כבדי שמיעה הכרחית לשוויון זכויות והזדמנויות ולהשתלבות בחברה. אנו פועלים להגברת המודעות והנגשת שירותים בכל התחומים, כגון: בריאות, חינוך, השכלה גבוהה, תרבות ועוד ולמען ייצוג עניינם של כבדי השמיעה בפני רשויות ומוסדות.

מידע נוסף על ירידת שמיעה

תמונה-של-סיבות-1024x563

סיבות לירידה בשמיעה

פגיעה בשמיעה נובעת ממספר רב של סיבות ובין היתר היא עשויה להיות מולדת, לנבוע ממחלה, מדלקות בתעלת השמע, באוזן תיכונה או באוזן פנימית, מתרופות מסוימות הניתנות בטיפול של מחלות קשות, מחשיפה לרעש בעוצמות גבוהות, וכמובן מהזדקנות.

ישנם סימנים רבים שעשויים להעיד על ירידה בשמיעה: קושי בשמיעת צלילים חלשים; צורך לבקש מהדובר לחזור על דבריו; שגיאות בהבנת הנאמר, בעיקר בתנאי האזנה מאתגרים; קושי בהשתלבות בשיחה קבוצתית; צורך לראות את פני הדובר בזמן שיחה; צפצופים באוזניים וקשיים בהבנת שיחות טלפון.

תמונה-של-רעש-1-1024x682

נזקי רעש

ירידה בשמיעה עלולה להתרחש אצל כולם. הנזק שבחשיפה לרעש הוא נזק מצטבר, אך התוצאות אינן מיידיות – ולכן הרעש לא נתפס כגורם סיכון גבוה. למרות הדעה הרווחת – שעם חלוף הרעש גם השפעותיו חולפות – בפועל, כל אירוע של רעש מביא לנזק מצטבר.

תקשורת נכונה

כאשר משוחחים עם אדם כבד שמיעה, מומלץ לשמור על התנאים הבאים:

לדבר לאט וברור; להסב את תשומת ליבו של המאזין לתחילת השיחה; להגדיר את נושא השיחה; לנהל שיחה כשהסביבה שקטה ובקרבת מקום למאזין; לא להסתיר את הפנים בזמן הדיבור ולפנות לכיוון המאזין במהלך כל השיחה; אם המאזין לא מבין אותך, לנסח את המשפט שאמרת באופן שונה ובמילים אחרות.