מנגישים אירועים עם ארגון בקול

חשיבות הנגשת האירוע 

שיפור איכות חייהם של מאות אלפי אנשים
אנשים עם אובדן שמיעה

העצמה בכל תחומי החיים, כך שכל
גבר ואישה לקויי שמיעה יכולים להשתמש בכישוריהם בכל תחום שהוא

קידום החברה הישראלית לחברה יעילה,
יצרנית, שיווניות וצודקת 

אנא מלא פרטים להנגשת האירוע שלך 

כדאי לדעת..

אמצעי הנגשה

כבדי שמיעה וחרשים נעזרים באמצעי הנגשה שונים במהלך אירוע. כבדי שמיעה שלהם מכשיר שמיעה או שתל שבלול, או כבדי שמיעה שאינם נעזרים כלל באמצעים שיקומיים, יכולים להיעזר במערכות עזר לשמיעה המסייעות בצמצום "המרחק השמיעתי" בין הדובר למאזין. אנשים חרשים שאינם יכולים להיעזר באמצעים שיקומיים, ייעזרו בתרגום לשפת סימנים. עם זאת, כולם – גם כבדי שמיעה וגם חרשים, ואפילו אנשים ששמיעתם תקינה – יעשו שימוש בתמלול שיופיע על גבי מסך בזמן האירוע.

לקראת האירוע

בנוסף לאמצעי ההנגשה, לטובת נגישות מירבית ומיטבית, לפני האירוע יש להיערך בכמה אמצעים: יש להיערך להנגשה מספר חודשים לפני קיום האירוע; רצוי שיהיה אדם האחראי לתחום זה, שאליו אפשר גם לפנות לבירורים בנושא; אם מדובר בכנס שמתקיימים בו מושבים מקבילים, יש לתכנן סידורי נגישות לכל אחד מהמושבים; יש לפרסם בהקדם האפשרי את כל סידורי הנגישות שיתקיימו באירוע; מתן מידע על האירוע, רכישת כרטיסים וקבלת שירות באמצעי משלים/חלופי לטלפון (פקס, מסרון, צ'אט, דואר אלקטרוני); נתב שיחות (שפה פשוטה, דיבור איטי, ללא מוזיקה רקע, הפנייה למוקדן בתחילת המידע המוקלט); יש לשמור מקומות בשורות הראשונות לזקוקים לכך ולמלוויהם; יש לוודא כי קיים במקום האירוע גלאי עשן ויזואלי; יש לתדרך את האנשים המאיישים את עמדות ההרשמה במתן שירות נגיש. כמו כן, מומלץ לפנות למרצים ולבקש מצגות נגישות (סרטונים שילוו בכתוביות); להעביר חומרים למתמללים (לו"ז, שמות הדוברים, טקסטים קבועים); להכין מיקרופון לדוברים מהקהל; לוודא כי החדר בו מתקיים האירוע הוא בעל אקוסטיקה טובה ושלא יתקיים לידו מקור רעש במהלך האירוע.

במהלך האירוע

הוראות התקנות העוסקות בהנגשת אירועים קובעות כללים שונים באשר לאופן ההנגשה שצריכה להתבצע במהלך האירוע עבור כבדי שמיעה וחרשים: מערכת עזר לשמיעה – צריכה להיות מערכת עזר לשמיעה בעמדה אחת מכל סוג (למשל – מכירת כרטיסים זוהי עמדה מסוג אחד ומודיעין זוהי עמדה מסוג אחר); כאשר ישנן 10 עמדות ויותר, לפחות אחת מהן תהיה עמדה נגישה עם מערכת עזר לשמיעה שתהיה פעילה בכל שעות פעילות העמדה; המערכת בעמדה תהיה מצוידת במיקרופון חיצוני ובאפשרות חיבור אזניות ובעמדה עצמה יהיה סימון מתאים שהעמדה היא עמדה נגישה ותוצגנה  הנחיות לשימוש במערכת; לקהל שמגיע לאירוע יחולקו מקלטים (אוזניות או לולאות השראה), ומספר המקלטים בעמדת החלוקה לא יפחת מ-1-5% מהתפוסה באירוע (תלוי במספר המושבים). תמלול – באירוע שעיקרו מילולי שבו מוזמנים מעל 150 משתתפים, יש צורך במתמלל ובמסך גדול מספיק שהקהל יוכל לקרוא את התמלול במהלך האירוע. תרגום לשפת סימנים – באירוע שעיקרו מילולי שבו מוזמנים מעל 150 משתתפים, ונעשתה פנייה מראש למארגני האירוע עם בקשה לתרגום לשפת סימנים עבור אחד המשתתפים בקהל/המרצים, יש צורך במתורגמן לשפת סימנים.

גלילה לראש העמוד